زیرساخت شبکه

هدف از زيرساخت شبكه  ایجاد یک بستری پویا و استاندارد (نرم افزاری و سخت افزاری)که بعنوان پلی ارتباطی بین كاربران، سرورها و سرویس های تحت شبکه میباشد.

یک زيرساخت شبکه کار آمد بايد بتواند تمامی نيازهای ارتباطی کاربران شبکه که در فاز طرارحی مشخص شده است ، بر اساس المان هایی از جمله موقعیت مکانی و جغرافیایی ، تعداد و نوع کاربران ،  ترافیک و بار کاری بهترین سرعت و با امنيت بالا در اختیار کاربران قرار گیرد.

برای رسیدن به این هدف و بوجود آوردن بستری يكپارچه به نوعی كه بتواند كليه نیاز های فعلی کارفرما ها و آتی  را مطابق با آخرين دستاوردها و فن آوری‌های روز برآورده نماید.

بررسی درست نیازهای سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک جهت اجرای زیر ساخت شبکه با بهره گیری از تجربه و دانش شرکت نت لند  با استاندارد های روز جهانی علاوه بر فراهم آوری زیرساخت پویا ، منعطف و استاندارد ، باعث کاهش هزینه‌های کارفرمایان می شود و نیز تا حداقل 5 سال آینده نیاز سازمان را در حوزه زیر ساخت و شبکه برطرف می نماید.

کارشناسان واحد طراحی و اجرای پروژه های زیر ساخت و شبکه  شرکت نت لند با دانش فنی روز و تجربه‌ های بسیار در زمینه‌ اجرا و نظارت بر زیرساخت های شبکه در وسعت های متفاوت، قادر به طراحی و اجرای بهینه زیر ساخت شبکه و یا بهینه سازی زیرساخت موجود بر اساس استاندارد های روز دنیا می باشند.

 

 

 اجرا و نصب و راه اندازی زیر ساخت شبکه شامل مراحل ذیل می باشد : 

  1. ارزیابی و بازدید اولیه از پروژه در جهت نیازسنجی:

مرحله اول در اجرای زیرساخت شبکه، بازدید از محل پروژه است. در این گام از بازدید، اطلاعات مورد نیاز اولیه برای طراحی مانند متراژ کابل مورد نیاز، فضای مورد نیاز برای عبور کابل ها، تعداد نودهای شبکه و از همه مهم تر نیازمندی های مجموعه طبق نظر کارفرما بررسی می شود تا بر اساس آن راهکاری مناسب و در عین حال مقرون به صرفه و قابل ارتقا ارائه شود.

  

  1. طراحی زیرساخت شبکه:

پس از بازدید کارشناسان و انجام بررسی های لازم و ارزیابی شرایط و نیازمندی ها ، نقشه اجرایی زیرساخت شبکه مطابق با استاندارد روز طراحی و تهیه میگردد، سپس برمبنای طراحی انجام شده لیست تجهیزات مورد نیاز یا LOM تهیه و براساس آن برآورد اولیه هزینه تجهیزات ، و هزینه خدمات نصب و راه اندازی استخراج و در قالب یک پیشنهاد قیمت به کارفرما اعلام میگردد.

 

  1. اجرای زیرساخت و کابل کشی شبکه:

پس از تأیید طراحی انجام شده توسط کارفرما و تامین تجهیزات، اجرای زیرساخت و کابل‌کشی شبکه مطابق طرح اولیه انجام می‌ گردد . اجرای صحیح این مرحله تاثیر مهمی در کیفیت شبکه شما در آینده خواهد داشت.

 

  1. آرایش رک و تست شبکه:

بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب فیریکی رک ها، پچ پنل ها، پچ کوردها، سوئیچ‌ها، روترها، سرورها و تجهیزات مرتبط شبکه مطابق الگوی مناسبی می‌رسد . همچنین قبل از آرایش نهایی رک ها تمامی نودهای شبکه تست (Fluke Test) و در صورت لزوم اصلاح و در پایان تمامی رکها  آرایش و مطابق استراتژی کارفرما نودهای شبکه و  پریزها فعال می‌گردد در این مرحله لیبل گذاری و نامبرینگ انجام میشود تا تهیه مستندات راحتتر انجام گردد.

 5: کانفیگ تجهیزات و راه اندازی ارتباط ها بین کاربران

   در این مرحله بر اساس نوع تجهیزات و نیز طراحی دیتا سنتر نسبت به کانفیگ و پیکربندی تجهیرات نموده و نهایتا در این مرحله به ارتباط کاربران با یرور ها و نرم افزار های سازمانی و… منجر می شود.

  1. تهیه نقشه های فنی و مستندات:

در پایان تمامی نقشه های مربوط به مسیرهای ترانک ، کابل کشی شبکه ، برق نرمال ، برق اضطراری (UPS) ، رک ها و … تهیه و به همراه تمامی مستندات و مشخصات فنی تجهیزات و گزارشات اجرایی و همچنین گزارش تست فلوک نهایی نودها، شبکه به کارفرمای محترم تحویل میگردد.

We have 29 years of experience

Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum sapien massa ac turpis faucibus orci luctus non, consectetuer lobortis quis, varius in, purus.

Ut ultricies imperdiet sodales. Aliquam fringilla aliquam ex sit amet elementum. Proin bibendum sollicitudin feugiat. Curabitur ut egestas justo, vitae molestie ante. Integer magna purus, commodo in diam nec, pretium auctor sapien.

Pellentesque velit dolor, suscipit in ligula a, suscipit rhoncus dui. Curabitur sed iaculis dolor, non congue ligula. Maecenas imperdiet ante eget hendrerit posuere. Nunc urna libero, congue porta nibh a, semper feugiat sem. Sed auctor dui eleifend, scelerisque eros ut, pellentesque nibh. Nam lacinia suscipit accumsan. Donec sodales, neque vitae rutrum convallis, nulla tortor pharetra odio, in varius ante ante sed nisi. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

Main features:

Meet our team

Steve Gilmour

CEO, Founder

Mike Heatfield

IT Specialist

George Page

IT Specialist

“Cloud computing is a great euphemism for centralization of computer services under one server.”

– Evengwnvy Morozov